33-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach.Trafi do więzienia.

Mężczyzna prowadził Opla, mimo że miał obowiązujący sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Sprawa zakończyła się błyskawicznie. Jeszcze tego samego dnia stanął przed sądem i usłyszał wyrok.
Do zatrzymania doszło podczas patrolu prowadzonego przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji obornickiej komendy. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel. Za kierownicą siedział 33-latek z powiatu wągrowieckiego.
Już w trakcie sprawdzania danych kierowcy okazało się, że mężczyzna miał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci ustalili również, że kierujący jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a pojazd, którym się poruszał, miał zatrzymany dowód rejestracyjny.
Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do sądu w trybie przyspieszonym. Sąd nie miał wątpliwości i wymierzył 33-latkowi karę 10 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny orzeczono także świadczenie pieniężne w wysokości 10 tysięcy złotych, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz przepadek pojazdu.
Policja przypomina, że złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów nie jest zwykłym wykroczeniem, lecz przestępstwem.

