Jeśli lubisz trudne wyzwania, lubisz pokonywać własne słabości, to ten bieg jest dla Ciebie. Ruszyły zapisy do „II Biegu Strzelca 2018 – Dla Niepodległej”.
Rozpoczęły się zapisy do „II Biegu Strzelca 2018 – Dla Niepodległej”. Zawodnicy będą musieli zmierzyć się z około 10-kilometrową trasą, pokonując liczne przeszkody terenowe. Bieg odbędzie się w niedzielę (26 sierpnia).
- Organizator II Biegu Strzelca – Związek Strzelecki „Strzelec” Rzeczypospolitej Polskiej Oddział „Niezłomni” Wągrowiec – przygotował dla jego uczestników nie lada wyzwania. Będą musieli m.in. pokonać ścianę z opon i ściankę skośną, linowy domek i poziomą drabinkę, nosić worek i opony, wspinać się po linie i przeciskać przez tunel oraz zasieki. Na trasie biegu będą łącznie 22 miejsca z przeszkodami, z którymi trzeba będzie się zmierzyć, by kontynuować pokonywanie trasy — poinformował Piotr Korpowski, UM Wągrowiec.
W II Biegu Strzelca mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18. rok życia (młodsze jedynie za pisemną zgodą rodziców) i uiszczą opłatę startową w wysokości 45 zł.
Zapisy na zawody będą odbywać się również w dniu ich odbywania w godz. od 9:00 do 10:30, a ich otwarcie odbędzie się o godz. 12:00 na terenie pola namiotowego / pola campingowego w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wągrowcu (tutaj będzie znajdować się meta biegu).
Start godz. 13:00. Zakończenie biegu i wręczenie nagród zaplanowano na godzinę 15:00.
Zgłoszenia do „II Biegu Strzelca 2018 – Dla Niepodległej” przyjmowane są drogą mailową na adres
Kibicowanie uczestnikom biegu umili Piknik Militarny, który będzie zorganizowany na polu campingowym w Ośrodku Sportu i Rekreacji w pobliżu miejsca startu i mety.
- Będzie można wypróbować swoje umiejętności w strzelaniu na stanowisku strzeleckim z broni pneumatycznej, które zorganizuje Oddział „Niezłomni” Wągrowiec ZS „Strzelec” RP albo dowiedzieć się więcej na temat możliwości wstąpienia do wojska na stanowisku Wojskowej Komendy Uzupełnień Piła. Będą też m.in. pokazy sprzętu ASG (Widmo ASG Wągrowiec oraz broni palnej (Wągrowieckie Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej), a także obejrzeć wystawę o Powstaniu Wielkopolskim zorganizowanej przez Huberta Jezierskiego — dodaje Piotr Korpowski.