Uciekał przed policją, w trakcie pościgu uderzył w drzewo

Policjanci z Margonina zatrzymali 25-latka, który kierował samochodem pod wpływem amfetaminy. Do zatrzymania doszło po pościgu w Lipińcu.

- Policjanci w pewnym momencie zauważyli samochód osobowy, którego kierowca dziwnie zachowywał się na drodze. Kiedy podjęli próbę zatrzymania pojazdu, kierowca Peugeota nagle zaczął przyspieszać i uciekać w stronę miejscowości Dębiniec — poinformowała . asp. Karolina Smardz-Dymek, oficer prasowy KPP w Chodzieży.

Policjanci ruszyli w pościg.

- Mężczyzna, mimo podawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nakazujących zatrzymanie, nie reagował na polecenia i uciekał dalej. W pewnym momencie zjechał na drogę leśną, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i z impetem uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Chodzieży, a następnie do szpitala w Pile. Jak się okazało, 25-latek kierował pojazdem pod wpływem amfetaminy — dodaje . asp. Karolina Smardz-Dymek.

Kierowca odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem substancji zabronionej, za niezatrzymanie się do kontroli i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 25-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia.


REKLAMA

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
  • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
  • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
  • Telefon: +48 503 142 937
  • mail: [email protected]
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

Na skróty