Złota Pieczęć dla Stanisława Zajączka i Stanisława Owsianego

Stanisław Zajączek i Stanisław Owsiany otrzymali Złotą Pieczęć 2018. Nagrody wręczono w trakcie uroczystej gali w sali Kina MDK w Wągrowcu.

W tym roku wpłynęło 7 wniosków nominacyjnymi. Nominacje do nagrody otrzymali:

- Jan Jakubiak – zasłużony, honorowy dawca krwi, działacz społeczny,
- Danuta Chosińska – nauczyciel języka niemieckiego, prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego w Wągrowcu,
- Barbara Kucharska – prezes zarządu Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,
- Bogdan Gajewski – prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu, przedsiębiorca,
- Grzegorz Lewandowski – trener, założyciel klubu pływackiego MKS Lider, działacz sportowy, pomysłodawca wyścigu pływackiego „O błękitną wstęgę Jeziora Durowskiego”,
- Stanisław Zajączek – wieloletni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, zasłużony pedagog,
- Stanisław Owsianny – były Sekretarz gminy Wągrowiec, członek Zarządu Stowarzyszenia im. ks. J.N. Musolffa.

Decyzją kapituły nagrodę „Złotą Pieczęć 2018” otrzymał Stanisław Zajączek i Stanisław Owsiany.  Nagrody wręczono w trakcie uroczystej gali, która odbyła się 14 grudnia w sali Kina MDK. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Cierniewski.


Stanisław Zajączek — nauczyciel matematyki, od 1969 r. członek Związku Nauczycielstwa Polskiego. W latach 1988 - 2002 był dyrektorem I liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu. Przez dwie kadencje od 1998 do 2006 r. pełnił funkcję radnego Rady Miejskiej w Wągrowcu. W trakcie nauczycielskiej kariery zawodowej pracę pana Stanisława zawsze oceniano jako wyróżniającą. Jako pedagog był bardzo zaangażowany i oddany pracy z młodzieżą, cieszył się wielkim szacunkiem, sympatią i poważaniem, zarówno wśród grona pedagogicznego, jak i wśród uczniów. Jego uczniowie osiągali bardzo dobre wyniki w nauce, zajmowali wysokie lokaty w olimpiadach matematycznych. Jako dyrektor I LO, bardzo dobrze zarządzał jednostką. Jego zaangażowanie nagradzane było wyróżnieniami Kuratora Oświaty, a nawet Ministra Edukacji — został uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Od 2005 r. Stanisław Zajączek jest członkiem Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Wągrowcu. W 2018 r. otrzymał także, przyznaną przez Zarząd Powiatu, Nagrodę Herbu Powiatu Wągrowieckiego. Jego kandydaturę zgłosiła Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP.

Stanisław Owsianny — zasłużony dla Powiatu Wągrowieckiego i jego mieszkańców społecznik i samorządowiec. Przez wiele lat sekretarz Gminy Wągrowiec. Od wielu lat zasiada w Zarządzie Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa, które prowadzi wągrowieckie Hospicjum im. Miłosiernego Samarytanina, a także jadłodajnię i noclegownię dla ubogich i bezdomnych. Jest również sekretarzem Stowarzyszenia. Organizacja została zarejestrowana w dniu 17 marca 2000 roku, ale nieformalnie działalność jej założycieli rozpoczęła się jeszcze w 1998 roku, kiedy to zawiązał się Społeczny Komitet Budowy Hospicjum. W dniu 19 lutego 2004 r. jako pierwsza organizacja w Wielkopolsce otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego. Organizacja wciąż się rozwija i doskonali metody działania. Stowarzyszenie liczy obecnie 39 członków. Wszyscy członkowie wykonują najróżniejsze prace na rzecz organizacji nieodpłatnie. Stowarzyszenie jest w prostej linii kontynuatorem idei swojego patrona — księdza Jerzego Niwarda Musolffa — ostatniego podprzeora wągrowieckiego Klasztoru cystersów, a po likwidacji przez władze pruskie klasztoru, pierwszego proboszcza parafii poklasztornej — wielkiego społecznika, założyciela wągrowieckiego sierocińca i przytułku, opiekuna chorych i ubogich. Od samego początku żywa była idea opieki paliatywnej i pomocy terminalnie chorym, a także osobom bezdomnym, ubogim i niezaradnym życiowo. Pierwotnie, jeszcze przed formalną rejestracją Stowarzyszenia powstał Społeczny Komitet Budowy Hospicjum. Wbrew nazwie, pierwszym zadaniem Komitetu było rozpoczęcie modernizacji i rozbudowy działającej wówczas już od trzech lat przy Parafii pw. Św. Wojciecha jadłodajni oraz budowa od podstaw noclegowni dla bezdomnych. Od wielu lat Pan Stanisław jest zaangażowany w ogólnopolską kampanię „Hospicjum to też życie”. Wraz z Księdzem Prałatem Andrzejem Rygielskim współorganizuje koncerty charytatywne "Głosy dla Hospicjum" oraz akcję "Żonkilowe pola nadziei". Wnioskodawcą Nagrody był Zarząd Powiatu Wągrowieckiego.



Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
  • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
  • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
  • Telefon: +48 503 142 937
  • mail: [email protected]
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

Na skróty