Wągrowieccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami – zabezpieczono niemal 1,3 kilograma środków odurzających.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, rozpoczęli rok od sukcesu operacyjnego. Efektem ich działań było zatrzymanie dwóch mężczyzn oraz zabezpieczenie znacznych ilości narkotyków, w tym metamfetaminy i marihuany.
Praca wągrowieckich kryminalnych nad sprawą udzielania środków psychoaktywnych trwała od kilku miesięcy. Kulminacja działań nastąpiła pod koniec ubiegłego tygodnia, kiedy policjanci przeprowadzili skuteczną akcję zatrzymań. W ręce funkcjonariuszy trafiło łącznie 1 287 gramów narkotyków, w tym 1 109 gramów metamfetaminy i 177 gramów marihuany.
Pierwszy z zatrzymanych to 26-letni mieszkaniec Wągrowca, u którego zabezpieczono 438 gramów metamfetaminy. Drugi podejrzany, 28-letni wągrowczanin, posiadał 671 gramów metamfetaminy oraz 177 gramów marihuany. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, co stanowi przestępstwo zagrożone karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności (art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).
Wobec 26-latka zastosowano dozór policyjny, co oznacza, że musi regularnie stawiać się na komisariacie. Drugi podejrzany, 28-latek, na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu, został decyzją Sądu Rejonowego tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Metamfetamina, pochodna amfetaminy, charakteryzuje się silnym działaniem pobudzającym i toksycznością. Spożywanie tego środka może powodować euforię, wzrost koncentracji i podwyższenie libido, jednak wiąże się także z wysokim ryzykiem negatywnych skutków zdrowotnych, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Osoby zażywające metamfetaminę mogą doświadczać depresji, paranoi, obsesyjno-kompulsywnych zachowań oraz niepokoju.
Działania wągrowieckich kryminalnych to kolejny krok w walce z przestępczością narkotykową. Policja apeluje o zgłaszanie wszelkich podejrzeń związanych z obrotem substancjami psychoaktywnymi, podkreślając, że każdy sygnał może pomóc w zwalczaniu tego typu przestępstw.