Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o kradzież z użyciem przemocy. Zatrzymany to 23-letni mieszkaniec Rogoźna, decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące.
Do zdarzenia doszło na początku ubiegłego tygodnia na terenie centrum handlowego Karuzela. Policja otrzymała zgłoszenie o agresywnym złodzieju, który po dokonaniu kradzieży usiłował opuścić sklep. Gdy pracownica lokalu próbowała go powstrzymać, mężczyzna zaatakował ją i brutalnie rzucił o ścianę. Następnie wybiegł na parking, wsiadł do granatowego Fiata Seicento, gdzie za kierownicą czekała młoda kobieta, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.
Operator numeru alarmowego 112 natychmiast przekazał relację poszkodowanej patrolującym miasto policjantom. Dzielnicowi szybko namierzyli pojazd odpowiadający opisowi. Fiat znajdował się na terenie jednej z posesji przy ulicy Rgielskiej w Wągrowcu. W środku była tylko kobieta, natomiast w aucie znajdowała się duża ilość skradzionych produktów spożywczych i chemicznych.
Policyjna obława i zatrzymanie sprawcy
Podczas gdy funkcjonariusze kontrolowali samochód, zza pobliskiego budynku wyszedł mężczyzna. Na widok policjantów natychmiast zawrócił i próbował uciec w kierunku marketu. Jeden z dzielnicowych ruszył za nim, a na miejsce przybył dodatkowy patrol z przewodnikiem psa służbowego. Po krótkim pościgu funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali podejrzanego.
Jeszcze na miejscu 23-latek przyznał się do dokonania kradzieży, a także do wcześniejszych podobnych przestępstw w jednym ze sklepów w Rogoźnie. Mężczyzna był dobrze znany organom ścigania – wcześniej notowany za kradzieże, włamania, groźby karalne oraz przestępstwa narkotykowe.
Decyzja sądu – tymczasowy areszt na trzy miesiące
Zatrzymany trafił do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, gdzie został przesłuchany. Kobieta, która kierowała pojazdem, po złożeniu wyjaśnień została zwolniona.
Po analizie zebranego materiału dowodowego Prokurator Rejonowy w Wągrowcu wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przestępstwa, o które jest podejrzewany, grozi mu kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.