Stanisław Wąsala nowym zarządzającym Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu ofert, funkcję Lekarza Kierującego i Zarządzającego Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Zespole Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu objął lek. Stanisław Wąsala.

Wręczenie nominacji odbyło się 10 kwietnia 2025 roku. Akt powierzenia funkcji przekazał starosta wągrowiecki Tomasz Kranc, w obecności dyrektora ZOZ dr. Przemysława Burego.

Nowy szef oddziału jest absolwentem Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Lek. Wąsala posiada rozległe doświadczenie zawodowe zdobywane nie tylko w Polsce, ale również w renomowanych ośrodkach medycznych za granicą — w Danii i Niemczech. W Niemczech uzyskał tytuł specjalisty na podstawie decyzji Landesarztekammer Brandenburg z siedzibą w Cottbus.

Jego praktyka kliniczna koncentruje się szczególnie na zagadnieniach związanych z analgezją oraz leczeniem nerkozastępczym w ramach intensywnej terapii. Stanisław Wąsala ukończył również czterosemestralne Podyplomowe Studium Doskonalące „Medycyna bólu” na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, co dodatkowo wzmacnia jego kompetencje w obszarze leczenia bólu.

Objęcie stanowiska przez lek. Wąsalę stanowi istotne wzmocnienie kadrowe ZOZ w Wągrowcu, a jego międzynarodowe doświadczenie oraz wyspecjalizowane wykształcenie mogą przełożyć się na podniesienie jakości opieki nad pacjentami w najcięższym stanie.


REKLAMA

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
  • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
  • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
  • Telefon: +48 503 142 937
  • mail: [email protected]
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

Na skróty