Zakończyło się szkolenie podstawowe dla strażaków-ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu wągrowieckiego. W zajęciach uczestniczyło 23 druhów, którzy przez ostatnie tygodnie zdobywali wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu działań ratowniczo-gaśniczych.

Program szkolenia obejmował m.in. zasady bezpieczeństwa podczas akcji, obsługę sprzętu pożarniczego, udzielanie pierwszej pomocy oraz organizację działań w sytuacjach zagrożenia. Ćwiczenia praktyczne pozwoliły uczestnikom sprawdzić swoje umiejętności w realistycznych warunkach, zbliżonych do tych, z jakimi spotkają się podczas interwencji.
Egzamin końcowy, który wszyscy druhowie zdali pozytywnie, potwierdził ich gotowość do pełnoprawnego udziału w akcjach ratowniczych i gaśniczych. Dzięki zdobytym uprawnieniom nowi strażacy będą mogli wspierać lokalne jednostki OSP w codziennej służbie na rzecz mieszkańców regionu.
Nowo wyszkolonym druhom gratulujemy i życzymy bezpiecznej służby oraz satysfakcji z niesienia pomocy innym.



