W wągrowieckim szpitalu uruchomiono salę nadzoru poznieczuleniowego. Szpital sukcesywnie uruchamia kolejne, nowe struktury funkcjonalne.
- W minionym tygodniu uruchomiona została w pełni wyposażona dwustanowiskowa sala nadzoru poznieczuleniowego. Jest to miejsce, gdzie bezpośrednio po wykonanym zabiegu operacyjnego pacjent jest przenoszony z Bloku operacyjnego i monitorowany przez zespół medyczny do czasu pełnego powrotu przytomności i świadomości. W tym miejscu podejmowane są również pierwsze działania związane z leczeniem bólu pooperacyjnego — informuje dyrektor ZOZ w Wągrowcu dr Przemysław Bury.
Dotychczas Szpital dysponował pojedynczym stanowiskiem nadzoru poznieczuleniowego. Dzięki nowym możliwościom przestrzennym ZOZ w Wągrowcu spełnia obecnie w pełnym zakresie standard jakości opieki anestezjologicznej wynikający z obowiązującego Rozporządzenia Ministra Zdrowia.
Pierwszym pacjentem, który został pooperacyjnie przekazany do nowej sali nadzoru poznieczuleniowego, był Pan Leszek - mieszkaniec Gołańczy. Mężczyzna, w trakcie zakupów potknął się i upadł, doznał złamania szyjki kości udowej prawej. Tego typu wewnątrztorebkowe złamanie w obrębie stawu biodrowego wymaga zazwyczaj interwencji chirurgicznej. W tym przypadku zaistniała taka konieczność. Zespolenie odłamów kości udowej wykonał specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu dr hab. n. med. Jan Zabrzyński wraz z zespołem.