Wągrowieckie pielęgniarki uczestniczyły w miesięcznym szkoleniu, które dotyczyło stosowania wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej (HFNOT).
Szkolenie zostało zorganizowane wspólnie przez ZOZ w Wągrowcu oraz Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Pile.
HFNOT to procedura szeroko wprowadzona w naszym kraju w trakcie pandemii COVID-19, jest obecnie z powodzeniem stosowana w wielu ośrodkach, w tym w Szpitalu w Wągrowcu. Stąd potrzeba przeszkolenia kolejnych pielęgniarek zainteresowanych tym tematem, aby w każdym momencie można było zastosować tę metodę w sposób pewny i skuteczny u pacjentów wymagających intensywnej tlenoterapii.
Wysokoprzepływowa tlenoterapia donosowa to stosunkowo nowa metoda suplementacji tlenu u chorych z niewydolnością oddechową, stosowana od około 10 lat. Oferuje kilka znaczących korzyści, których nie daje klasyczna tlenoterapia bierna z użyciem kaniul donosowych (tzw. wąsów tlenowych), masek prostych, masek z dyszami Venturiego czy masek z workiem rezerwuarowym.
Szkolenie, które odbyło się na terenie wągrowieckiego szpitala, sfinansowane zostało ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Projektu „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych”.
Wszystkie uczestniczki osiągnęły zakładane efekty kształcenia i 29 czerwca br. otrzymały zaświadczenia o ukończeniu kursu.
Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.
Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!