W Damasławku odbyły się wybory nowego Zarządu Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Damasławek, które były nie tylko okazją do powołania nowych władz, ale także do podziękowania ustępującemu przewodniczącemu Henrykowi Śliwińskiemu.
W spotkaniu wziął udział wicewojewoda wielkopolski Jarosław Maciejewski, który pełni również funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego.
Do nowego Zarządu gminnego weszły cztery kobiety, co podkreśla rosnącą rolę kobiet w strukturach wiejskich. Ilona Kledzik została wybrana na prezesa, natomiast wiceprezesami zostały Aneta Jung i Małgorzata Michalska, skarbnikiem Anna Sakłak.
Podczas spotkania nie zabrakło podziękowań dla Henryka Śliwińskiego, który przez wiele lat reprezentował gminę Damasławek na szczeblu powiatowym, aktywnie angażując się w działania na rzecz społeczności lokalnej.
Oprócz wyborów, spotkanie było również doskonałą okazją do omówienia kluczowego dla regionu programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”. Nina Kropidłowska, moderator programu, szczegółowo przedstawiła jego założenia. Program ten kładzie nacisk na aktywizację mieszkańców wsi, angażując ich w tworzenie sołeckich strategii rozwoju oraz realizację lokalnych przedsięwzięć. Inicjatywa wspiera samoorganizację i współpracę społeczności wiejskich, promuje oddolne inicjatywy i pomaga w wyłanianiu liderów, którzy mają kluczowy wpływ na rozwój lokalnych społeczności.
„Wielkopolska Odnowa Wsi” nie tylko promuje aktywność mieszkańców, ale również przyczynia się do zachowania dziedzictwa kulturowego wielkopolskich wsi, co jest istotnym elementem budowania tożsamości regionu.
Nowy Zarząd Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Damasławek ma teraz przed sobą ważne zadanie – dalsze wzmacnianie współpracy mieszkańców w ramach programu oraz reprezentowanie ich interesów na poziomie powiatowym i wojewódzkim.