Na powitanie lata, czyli w nocy z 23 na 24 czerwca br. Miejski Dom Kultury organizuje na plaży miejskiej przy Jeziorze Durowskim w Wągrowcu pokaz iluminacji świetlnych oraz koncert – dużą dawkę nastrojowej muzyki, dostosowanej do okoliczności – Święta Kupały.
Już od godziny 21.30 w ramach koncertu pod nazwą „O sole mio” na plaży miejskiej będzie można usłyszeć pieśni neapolitańskie w wykonaniu Bogumiły Dziel-Wawrowskiej w towarzystwie tenorów Krzysztofa Marciniaka i Andrzeja Wiśniowskiego, którym akompaniował będzie Mirosław Feldgebel. Publiczność będzie miała okazje posłuchać pieśni ze słynnego koncertu trzech tenorów, w tym: „Santa Lucia”, „Tivoglio tanto bene”, „Torna a suriento” oraz – a jakże! – „O sole mio”.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy i życzymy przyjemnej zabawy.
źródło: UM Wągrowiec
Kim jest Bogumiła Dziel-Wawrowska?
Urodzona w Gnieźnie, w wieku sześciu lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie, kształcąc się początkowo w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego, następnie w Liceum Muzycznym im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. W roku 2004 ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne w klasie śpiewu prof. Jadwigi Rappé w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Jest laureatką wielu konkursów wokalnych. W 2002 roku otrzymała II nagrodę Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach, w roku 2003 wyróżnienie na Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego w Warszawie, w 2006 r. wyróżnienie na Konkursie Wokalnym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, w 2008 r. III nagrodę Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie.
Artystka śpiewa repertuar z różnych epok, od baroku do współczesności: pieśni, arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe. Bierze udział w koncertach kameralnych i symfonicznych, spektaklach teatralnych i galach koncertowych w kraju i za granicą (Niemcy, Austria, Holandia, Luxemburg, Szwajcaria, Czechy, Dania, Szwecja, Białoruś). Współpracowała z takimi dyrygentami jak Gabriel Chmura, Agnieszka Duczmal, Łukasz Borowicz, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Sławomir Chrzanowski, Tadeusz Wicherek, Marek Moś.
Występowała na wielu międzynarodowych festiwalach, między innymi: Warszawska Jesień, Muzyka w Katedrze (Kołobrzeg), Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater (Częstochowa), Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej (Wygiełzów-Lipowiec), Letni Festiwal Pieśni i Kompozytorów Polskich (Warszawa), Festiwal Muzyki Dawnej (Zamek Królewski w Warszawie), Festiwal Pasyjny Crucifixus Est ... (Warszawa). Kreowała główne role w przedstawieniach: "Cyrulik Sewilski" (Rosina) G. Rossiniego, "Straszny dwór" (Hanna), "Verbum nobile" (Zuzia) S. Moniuszki, "Skrzypek na dachu" (Hudel) J. Bocka, "Księżniczka czardasza" (Stasi) E. Kálmána.
W sezonie 2007/2008 współpracowała z Operą Narodową w Warszawie. Od marca 2009 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi śpiewając partię Hanny Glawari w "Wesołej wdówce" F. Lehára. Wielokrotnie nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.
Doskonaliła swoje umiejętności wokalne na kursach mistrzowskich prowadzonych przez znakomitych pedagogów: Helena Łazarska (Austria), Ursula Flige (Niemcy), Elisabeth Glauser (Szwajcaria), Urszula Kryger (Polska). Obecnie jest pod stałą opieką wokalną prof. Jagny Sokorskiej-Kwika.
Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.
Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!