Policjantki z Komendy Powiatowej w Pile wydały Kalendarz na rok 2016. Chcą pomóc Majce Kamińskiej, która czeka na operację serca.
![]() |
- Niedawno do Komendy Powiatowej Policji w Pile wpłynęła od taty dziewczynki, który jest policjantem z wielkopolski, smutna informacja. Malutka Maja Kamińska pilnie musi przejść operację serduszka. Dziewczynka urodziła się w marcu 2015 roku. W 10 dobie życia Maja przeszła operację korekcji hipoplastycznego łuku aorty w głębokiej hipotermii w krążeniu pozaustrojowym i z zatrzymaniem akcji serca. Maja miała zachowany przepływ mózgowy oraz założony banding PA oraz podwiązany i odcięty przetrwały przewód tętniczy - tłumaczy mł. asp. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP Piła.
Szansą dla Majki jest kolejna kosztowna i niezbędna dla jej dalszego życia operacja. Koszt jej przeprowadzenia to 150 tys. złotych, kwota ta dla rodziców jest nieosiągalna. Rodzice zaapelowali do wielu ludzi dobrej woli o pomoc w zebraniu pieniędzy.
Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Pile bardzo wzruszyły się historią maleńkiej Majki i postanowiły błyskawicznie pomóc. W krótkim czasie wydały kalendarz na 2016 rok. Kobiety wystąpiły w nieco innej odsłonie niż widzą ich mieszkańcy Piły, podczas wykonywania swojej policyjnej pracy. Warto zaznaczyć, że na 2 zdjęciach jest policjantka, która na co dzień mieszka w powiecie wągrowieckim. Również Maja Kamińska ma swoją wyjątkową kartę w kalendarzu - najważniejszą!
Pieniądze zebrane ze sprzedaży kalendarza zostaną przekazane na leczenie Majki. Maję Kamińską można wesprzeć przez fundację Cor Infantis oraz Siepomaga.pl
Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Maja Kamińska” Dla wpłat zagranicznych: USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024 "Maja Kamińska" EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022 "Maja Kamińska" Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |