Nowoczesna metoda leczenia — laserobaria już w Wągrowcu. ZOZ w Wągrowcu to pierwsza placówka w województwie wielkopolskim, która oferuje swoim pacjentom dostęp do terapii laserobarii.
W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Wągrowcu, działającym przy miejscowym szpitalu, od kilku tygodni przebywa Pan Henryk – pacjent cierpiący na cukrzycę i wynikające z niej problemy naczyniowe, które spowodowały trudno gojącą się ranę na lewej stopie. W obliczu tradycyjnych metod leczenia, okazujących się niewystarczająco skutecznymi, zdecydowano się na włączenie do terapii Pana Henryka nowoczesnej metody leczenia – laserobarii. Pierwszy zabieg w ramach tego uzupełniającego schematu terapeutycznego odbył się 26 marca, czyniąc Pana Henryka pionierem tej technologii w regionie.
Laserobaria to innowacyjna forma leczenia z zakresu medycyny fizykalnej, łącząca w sobie działanie czterech elementów: tlenu pod wyższym ciśnieniem, ozonu, promieniowania podczerwonego i UV oraz pola magnetycznego. Dzięki tej synergii, terapia laserobariowa przyspiesza procesy naprawcze w tkankach, stymulując angiogenezę, hamując stany zapalne oraz pobudzając produkcję kolagenu i keratyny.
Efekt? Przyśpieszenie gojenia się ran, co czyni ją nieocenionym narzędziem w leczeniu wielu dolegliwości.
ZOZ w Wągrowcu to pierwsza placówka w województwie wielkopolskim, która oferuje swoim pacjentom dostęp do terapii laserobarii. Każdy przypadek jest dokładnie analizowany przez lekarza specjalistę, który dobiera indywidualnie dedykowany schemat terapeutyczny, z zalecaną liczbą około 10 zabiegów dla osiągnięcia optymalnych rezultatów.
Terapia ta znajduje zastosowanie nie tylko w leczeniu trudno gojących się ran, ale również w przypadkach oparzeń, schorzeń zatorowo-zakrzepowych, obrzęków limfatycznych, urazów mięśniowych oraz jako wsparcie w leczeniu bólu przewlekłego czy osteoporozy. Jednak jak każda metoda leczenia, tak i laserobaria ma swoje przeciwwskazania, wśród których znajdują się między innymi ciąża, choroby nowotworowe, cukrzyca typu I, czy obecność implantów elektronicznych.
Każdy zabieg trwa około godziny i jest całkowicie bezpieczny – nie wymaga znieczulenia i nie wiąże się z dyskomfortem dla pacjenta. To, co wyróżnia laserobarię, to minimalne ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji.
Aktualnie z zabiegów mogą korzystać pacjenci przebywający w wągrowieckim ZOL, jednak trwają przygotowania do udostępnienia terapii również w trybie ambulatoryjnym.
Wstępnej rejestracji na zabiegi laserobarii można dokonywać w dni robocze, w godz. 9.00-12.00, tel. (67) 268 15 91.