Dodatkowy termin szczepień dla dziewczynek z rocznika 2007, które wcześniej nie zostały zaszczepione.
Szczepienia I dawką szczepionki dla dziewczynek z rocznika 2007, które z przyczyn losowych nie zostały zaszczepione w pierwszym wyznaczonym terminie, odbędą się w poniedziałek 14 września br. w Szkole Podstawowej Nr 2 przy ulicy Krótkiej 4 w Wągrowcu w godzinach od 14:30 do 17:00.
Do zaszczepienia niezbędna jest zgoda rodzica oraz kwestionariusz wywiadu przesiewowego.
Pobierz formularze:
Zgoda rodzica: 👉Kliknij tutaj; Kwestionariusz: 👉Kliknij tutaj
W związku ze stanem pandemii koronawirusa SARS-COV-2 do listu zostały dołączone zasady bezpieczeństwa dotyczące wykonywania szczepień w czasie pandemii COVID-19. Dodatkowe informacje dostępne są pod nr telefonu (61) 847 04 54 lub osobiście w siedzibie „EDICTUM” Sp. z o.o. ul. Mickiewicza 31, I piętro, pok. 120.
Zapisy możliwe są przez Internet:
Powiat Wągrowiecki dołączył do grona samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę nowotworową w Polsce i zdecydował o sfinansowaniu szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnego za powstawanie raka szyjki macicy. Biorąc pod uwagę rekomendacje światowych i polskich towarzystw medycznych, podjęto decyzję o zaszczepieniu mieszkanek z rocznika 2007, zameldowanych na stałe na terenie jednej z siedmiu Gmin Powiatu Wągrowieckiego: Gminy Miejskiej Wągrowiec, Gminy Wągrowiec, Gminy Damasławek, Miasta i Gminy Gołańcz, Gminy Mieścisko, Miasta i Gminy Skoki, Gminy Wapno.
Koszt tych szczepień zostanie finansowany w 50% ze środków budżetu Powiatu Wągrowieckiego oraz w 50% z budżetów Gminy Miejskiej Wągrowiec, Gminy Wągrowiec, Gminy Damasławek, Miasta i Gminy Gołańcz, Gminy Mieścisko, Miasta i Gminy Skoki, Gminy Wapno.
Wirus HPV odpowiada za różne zmiany na błonach śluzowych narządów płciowych i innych okolic ciała. W skali całego świata rak szyjki macicy jest drugim co do częstości rakiem, który dotyka kobiety. W Polsce zapada na ten typ nowotworu ponad 3 600 kobiet rocznie, z czego umiera, co roku około 2 000 – jest to jeden z najwyższych wskaźników umieralności w Europie.
W ramach działań promocyjno-edukacyjnych prezentujemy film edukacyjny dotyczący zagadnień związanych z zachorowaniami wywoływanymi przez wirus brodawczaka ludzkiego oraz działań profilaktycznych, które pozwolą uchronić dziewczynkę przed zakażeniem wirusem HPV.
Wykład prowadzi prof. zw. dr hab. Hanna Krauss — pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, pediatra z dużym doświadczeniem zawodowym.
Materiał wideo