Andrzej Polimirski został wyróżniony przez Zarząd Powiatu Wągrowieckiego Nagrodą Herbu Powiatu za całokształt działalności, szczególnie związanej z poświęceniem się pacjentom, niejednokrotnie cierpiącym i potrzebującym natychmiastowej pomocy.
Nagrodę wręczył starosta Tomasz Kranc w obecności Przemysława Majchrzaka, wójta Gminy Wągrowiec. Okazją ku temu był obchodzony przez Pana Andrzeja Jubileusz 50-lecia pracy zawodowej w praktyce stomatologicznej.
Andrzej Polimirski urodził się w Poznaniu. W 1963 r. rozpoczął studia medyczne na Oddziale Stomatologicznym Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu, uzyskując dyplom w 1970 roku. Rok później, dokładnie 10 maja rozpoczął pracę w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Łeknie, w którym pracuje do dzisiaj. Od lipca 1971 r. do grudnia 1978 r. pracował w Poznańskiej Spółdzielni Lekarsko-Dentystycznej na stanowisku kierownika. Od 1971 do 1977 roku pracował także w Punkcie Felczerskim w Niemczynie. Od 1978 roku, po katastrofie w Kopalni Soli w Wapnie, przez dwa lata prowadził tam gabinet stomatologiczny. Po uzyskaniu 12 października 1978 roku pierwszego stopnia specjalizacji w zakresie chirurgii stomatologicznej ówczesny dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu — lek. Bogusław Barański zaproponował mu utworzenie w szpitalu Poradni Chirurgii Stomatologicznej, którą prowadził do końca 1999 roku. Jednocześnie pełnił funkcję kierownika Obwodowej Przychodni Stomatologicznej ZOZ w Wągrowcu. Od 1980 roku do dzisiaj prowadzi Prywatną Specjalistyczną Praktykę Stomatologiczną w Wągrowcu.
28 marca 1984 roku, po ukończeniu szkolenia specjalizacyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Pile uzyskał drugi stopień specjalizacji w zakresie chirurgii stomatologicznej. Od 1998 do 2000 roku prowadził także gabinet stomatologiczny w Janowcu Wielkopolskim.
Przez lata działalności zawodowej był aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, piastując także funkcje w zarządach regionalnych oddziałów. Od 1989 roku był zaangażowany w odrodzenie samorządu lekarskiego, będąc przez 25 lat zastępcą rzecznika odpowiedzialności zawodowej początkowo w Bydgoskiej Izbie Lekarskiej, a następnie Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej. Obecnie, od 2014 roku, pełni funkcję sędziego Okręgowego Sądu Lekarskiego Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.
Przez 50 lat oddany pacjentom, niejednokrotnie budzony w nocy przez cierpiących, nigdy nie odmawia pomocy, traktując pracę jako powołanie i największą z licznych życiowych pasji.