W Margoninie znowu będzie folkowo i kolorowo

Po trzech latach nieobecności spowodowanej pandemią na mapę wydarzeń kulturalnych Margonina powraca międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny.

W tym roku w nowej odsłonie, nie na Rynku jak miało to miejsce przez wiele lat, a na scenie przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Wydarzenie rozpocznie się tradycyjnym korowodem, który przejdzie z Rynku na plac przy MGOK, a same występy będą odbywały się wieczorami 23 i 24 lipca aż do godziny 2100.

Udział w festiwalu potwierdził turecki zespół Vehbi Dincerler Fen Lisesi, zespół Ethno AssociationZavičaj z Serbii, Junist z Ukrainy i Doina Casimcei z Rumunii. Przed głównym wydarzeniem w kilku miejscowościach gminy: Lipinach, Próchnowie i Adolfowie zaplanowano także pokazy przedfestiwalowe.

Wydarzenie ma charakter cykliczny, a jego główną ideą jest promowanie kultury różnorodności i światowego dziedzictwa kultury.

Dodaj komentarz