Nauczyciele uczestniczący w miejskim projekcie pn. Wągrowiecka Szkoła Ćwiczeń wzięli na początku kwietnia br. udział w konferencji metodycznej pt. "Wągrowiecka Szkoła Ćwiczeń: od teorii do praktyki edukacji".
Podczas dwudniowego spotkania, które odbyło się w Poznaniu, wysłuchali ciekawych wystąpień przygotowanych w większości przez wykładowców akademickich z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
Tematyka prelekcji nawiązywała do problematyki wybranej w wyniku przeprowadzonych wcześniej diagnoz potrzeb szkół wspieranych, o czym częściowo świadczą tytuły wystąpień: Metoda projektu w edukacji, Design Thinking, TIK w edukacji, Techniki twórczego myślenia, Peer to peer learning, Ocenianie kształtujące, Metoda IBSE i Neurodydaktyka.
W organizację konferencji, w której uczestniczyło kilkudziesięciu nauczycieli ze Szkoły Ćwiczeń oraz szkół wspieranych, byli zaangażowani: przedstawiciele UAM w Poznaniu oraz CDN w Pile – Izabela Cytlak i Irena Denisoff, Roman Pawłowski, Kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Wągrowcu, Agnieszka Nowak, dyrektor Szkoły Ćwiczeń oraz przedstawiciel Gminy Miejskiej Wągrowiec – Damian Jaskólski.
Projekt Wągrowiecka Szkoła Ćwiczeń, realizowany przez Gminę Miejską Wągrowiec w partnerstwie z Euro Innowacje sp. z o.o., jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), II Osi Priorytetowej Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działania 2.10 Wysokiej jakości systemu oświaty.