Studenci kierunku lekarskiego z Poznania szkolili się w wągrowieckim szpitalu. Ćwiczyli m.in. umiejętności ratowania życia w warunkach ekstremalnych.
Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu od dawna organizuje – na mocy zawartych porozumień i umów z Uczelniami – zróżnicowane formy dydaktyczne kształcenia przeddyplomowego dla studentów przygotowujących się do wykonywania zawodu medycznego.
3 marca dwutygodniowy cykl dydaktyczny w wągrowieckim szpitalu zakończyła grupa poznańskich studentów kierunku lekarskiego – programu anglojęzycznego (IV i V rok).
- Głównym celem zajęć było zaprezentowanie studentom sposobu i zakresu działania podstawowych jednostek organizacyjnych ZOZ-u jako podmiotu leczniczego działającego na pierwszym poziomie sieci PSZ. W szczególności zaprezentowano organizację stacjonarnej opieki pediatrycznej oraz pomocy doraźnej w SOR i ZRM. Z zainteresowaniem spotkały się zajęcia z aseptyki i antyseptyki wraz z prezentacją cyklu sterylizacji w naszej nowo wyposażonej zgodnie ze standardami światowymi Centralnej Sterylizatorni. Studenci uczestniczyli również w zorganizowanym dla pracowników szpitala jednodniowym szkoleniu specjalistycznym z zakresu medycyny pola walki, zapoznając się z wytycznymi TCCC (ang. Tactical Combat Casualty Care) oraz ćwicząc umiejętności polegające na przedszpitalnym ratowaniu życia w warunkach ekstremalnych, z wykorzystaniem odpowiednich zestawów symulacyjnych — poinformował dr Przemysław Bury, dyrektor ZOZ w Wągrowcu.
To pierwsza tego typu grupa studentów, dla których zorganizowane zostały w naszym szpitalu zajęcia kliniczne.