Boisko przy „Trójce” zostało w sobotę oficjalnie oddane dzieciom do użytku. Na nowym obiekcie zorganizowano w sobotę festyn "Święto Pyry".
- Mam nadzieję, że to boisko pozwoli wam, drogie dzieci rozwijać swoje pasje do sportu i będzie dla was źródłem wielkiej radości. Dołożyliśmy starań, abyście mieli świetne warunki do rozwoju i bezpiecznie mogli uprawiać sport. Teraz tylko pozostaje się przebrać i wypróbować nową murawę – powiedział burmistrz Krzysztof Poszwa podczas uroczystości oficjalnego otwarcia boiska. – Mam też nadzieję, że reprezentacja absolwentów szkoły da nam fory – uśmiechał się burmistrz, bo tego dnia zaplanowany był również mecz urzędników z absolwentami „Trójki”.
Po przemówieniach uczniowie oraz wuefiści złożyli uroczyste ślubowanie, po którym o. Dariusz Nowicki poświęcił nowy obiekt. Miasto przeznaczyło na jego budowę 310 tys. zł. Następnie burmistrz Krzysztof Poszwa w towarzystwie Jolanty Okoniewskiej, dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 3, o. Dariusza Nowickiego, radnej Małgorzaty Fimiak, przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Polityki Społecznej Rady Miejskiej oraz uczniów szkoły, przeciął symboliczną wstęgę i oficjalnie otworzył boisko.
Przyszedł czas na rodzinny piknik i wyjątkowe mecze. Jako pierwsi bój stoczyli reprezentanci Urzędu Miejskiego i absolwenci szkoły, którzy swoją szybkością często ogrywali urzędników i prowadzili 4:2 minutę przed końcem meczu. Doliczony czas gry pozwolił jednak urzędnikom się skoncentrować i doprowadzili do remisu, po którym sędzia podyktował rzuty karne. Tu nieznacznie lepsi okazali się przedstawiciele ratusza. Drugi pojedynek również zakończył się remisem. Reprezentacja szkoły 1:1 zremisowała z absolwentkami, lecz w rzutach karnych triumfowały już starsze uczennice „Trójki”.
Ale podczas sobotniej imprezy nie tylko bawiono się na boisku, ale również wokół niego. Na scenie obok boiska odbywały się różne konkursy. Dużo braw zebrali uczestnicy pokazu mody ziemniaczanej, w której uczniowie zaprezentowali wiele kreatywnych strojów. Tuż obok można było podziwiać „ziemniaczane rodzinki” wykonane przez uczniów klas pierwszych i drugich. Nie zabrakło piosenek o ziemniaku, a także – jak na „Święto Pyry” przystało – ziemniaków z gzikiem i innych pyszności, zabaw z animatorami, malowania twarzy oraz zabawy na dmuchanych zamkach.