Czy wiecie, co łączy Kalisz, Poznań, Konin, Gniezno i Wągrowiec? Wszystkie leżą na Szlaku Piastowskim – jednym z najciekawszych produktów turystycznych Wielkopolski.
W wyjątkowym otoczeniu wirydarza w murach wągrowieckiego klasztoru odbyła się w poniedziałek konferencja związana z Weekendem na Szlaku Piastowskim, czyli cyklem imprez zaplanowanych na najbliższy weekend (1-2 października) prawie we wszystkich miejscach znajdujących się na szlaku. Klasztorny wirydarz ze studnią symbolizującą chrzest i tajemnice przeszłości, które chcemy odkrywać, stworzył niepowtarzalny klimat dla słuchaczy, którym prelegenci: Przemysław Buryan – koordynator Klastra Turystycznego Szlak Piastowski w Wielkopolsce oraz Marcin Moeglich - historyk z Muzeum Regionalnego, przybliżyli ideę wspólnego projektu kilkunastu samorządów.
Przybyłych na spotkanie lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli stowarzyszeń oraz sympatyków wągrowieckiej przeszłości, w imieniu organizatorów przywitał burmistrz Krzysztof Poszwa.
- Skoordynowany i spójny projekt kilkunastu samorządów oraz prywatnych przedsiębiorców to okazja, aby zaprosić do Wągrowca jeszcze więcej turystów, którym możemy pokazać naszą piękną historię i zabytki, dlatego dziękuję Państwu za przybycie i zachęcam do budowania marki Szlaku Piastowskiego, który ma nas wyróżniać na mapie Polski – powiedział Krzysztof Poszwa.
Poruszona podczas konferencji idea Karty Piasta, której partnerem już jest wągrowieckie muzeum, spotkała się z ciepłym przyjęciem przedsiębiorców, uczestniczących w tym spotkaniu. Właściciele hoteli, pensjonatów, restauracji mogą bowiem zostać partnerami projektu i – dzięki udzielanym zniżkom i rabatom posiadaczom Karty Piasta – korzystać z rosnącego zainteresowania turystów.
Głównym celem poniedziałkowego spotkania było omówienie Wągrowieckiego Weekendu na Szlaku Piastowskim, który ma się na stałe wpisać się w kalendarz wągrowieckich imprez, a jego uczestników – mieszkańców naszego miasta i turystów – przenieść w świat wojów i królów…
„W dawnych czasach, gdy ziemie położone nad rzeką Wełną pozostawały pod rządami piastowskich władców, miejsce położone wśród mokradeł i rozlewisk nazywano Wągrodą. Wojowniczy Piastowie, planując kolejną wyprawę, werbują dzielnych kandydatów do książęcej drużyny. W tym celu na Wągrodę przybędą wojowie, którzy w swoim obozie przeprowadzą testy sprawnościowe i zaprezentują różne aspekty wypraw wojennych oraz życia codziennego w czasach piastowskich. To niepowtarzalna okazja spotkania z przeszłością i sprawdzenia swoich umiejętności”.
Szczegóły naszej propozycji na weekend z Piastami znajdziecie Państwo na plakacie.
Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.
Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!