Iwona Matuszak-Łosińska kandydatką do Rady Miejskiej

Dzisiaj w hotelu Pietrak odbyła się konferencja prasowa klub "Bliżej Ludzi" i Samorządności Wągrowieckiej 2000. Na konferencji zaprezentowano wspólną kandydatkę do Rady Miejskiej.

4 czerwca w Wągrowcu odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. Wspólną kandydatką klubu "Bliżej Ludzi i Samorządności Wągrowieckiej 2000 jest Iwona Matuszak-Łosińska. Kandydatka ma 40 lat i posiada wyższe wykształcenie.

Co powiedziała kandydatka?

Bardzo dziękuję osobom z Klubu Radnych BLIŻEJ LUDZI, od których otrzymałam propozycję startu oraz obdarzenie mnie zaufaniem i poparcie mojej kandydatury przez SW 2000. Cieszy mnie fakt, ze dwa lokalne środowiska samorządowe potrafią jednoczyć się z myślą o dobru mieszkańców i przyszłości miasta. Traktuję tę propozycję jako wyróżnienie i dostrzeżenie mojej dotychczasowej działalności społecznikowskiej.

Zamierzam wzmocnić reprezentację kobiet w Radzie Miejskiej, ponieważ ubolewam nad faktem, że w wągrowieckim samorządzie jest wyraźny deficyt kobiet (tylko 3 radne wobec 17 radnych). Zamierzam swoją działalnością udowodnić, że kobieta może być znakomitym samorządowcem, a działalność mą chce budować na współpracy, do czego nawiązuje moje hasło wyborcze „Wybieram współpracę!” W obecnych czasach w naszej małej ojczyźnie przyszła najwyższa pora na współpracę. Jak wiadomo, kobieta łagodzi obyczaje, co powinno pomóc w działaniu.

Zdecydowałam się wystartować, ponieważ znam dobrze problemy mieszkańców tego okręgu. Mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych przy ulicy Nad Nielbą od 9 lat. Reprezentuję stowarzyszenie, które ma na celu poprawienie komfortu życia mieszkańców osiedla, jak i integrację środowiska. Stowarzyszenie NIELBOWCY, o którym mowa, działa zaledwie od 2014 roku, ale dzięki wielkiej determinacji mieszkańców, ogromnemu zaangażowaniu się prezesa stowarzyszenia, wcześniej niż zakładaliśmy, udało się nam wybudować drogę osiedlową wraz z zainstalowaniem oświetlenia.

Wcześniej przez osiedle przebiegał szlak komunikacyjny z ogromnym natężeniem ruchu, w wysokim sezonie dziennie potrafiło przemierzyć tamtędy 600-800 osób. Mieszkańcy Jaśniaka, os. Wschód i bloków Nad Nielbą wybierają ten skrót, aby dotrzeć do gimnazjum, zespołu szkół ponadgimnazjalnych, do kościoła p.w. św. Wojciecha, do przychodni fizjoterapeutycznej, a nawet na OSiR. Natomiast po drugiej stronie rzeki Nielby znajdują się ogródki działkowe. Ruch tędy był bardzo intensywny, dla mieszkańców było to bardzo uciążliwe i udało nam się nasze osiedle zamknąć, ale problem mieszkańców miasta pozostał. Ich ważny szlak komunikacyjny został odrobinę przesunięty, przebiega teraz pomiędzy naszym osiedlem a domkami w zabudowie szeregowej przy ul. Nad Nielbą. Jest to ścieżka nieoświetlona, nieutwardzona, niebezpieczna i trudna do pokonania głównie dla osób starszych i niepełnosprawnych na wózku inwalidzkim. Doszło tam do wielu incydentów, z wielu względów nie jest to bezpieczna droga. Koniecznie trzeba się tym problemem zająć i cieszę się, że mogę o tym Państwu, mediom dzisiaj powiedzieć. Dobrze byłoby utwardzić i poprowadzić ścieżkę rowerową do ul. Kcyńskiej.

Dostrzegam potrzeby mieszkańców nowopowstałego osiedla bloków przy ul. Nad Nielbą. Sama mieszkałam wcześniej przez 8 lat na wówczas nowopowstałym osiedlu przy ul. Straszewskiej. Byłam członkiem zarządu. Doświadczyłam problemów mieszkańców.

Z doświadczenia oraz rozmów prowadzonych ze znajomymi mieszkańcami bloków Nad Nielbą wiem o ich potrzebach. Najważniejsze dla nich jest wybudowanie drogi w celu podniesienia komfortu życia i w celu bezpieczeństwa. Myślę tu, przy okazji budowy drogi, o wydzieleniu pasa dla rowerzystów, tak, żeby powstał łącznik do ścieżki rowerowej biegnącej z miasta na osiedle Wschód. Wiele dzieci z bloków uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 2, a dla rodziców niezmiernie ważna jest bezpieczna droga dziecka do i ze szkoły.

Zamierzam podjąć współpracę z radymi powiatowymi na temat związany z modernizacją ul. Nad Nielbą. Mam świadomość, że strategiczne dla okręgu szlaki komunikacyjne (t.j. ul. Nad Nielbą i ul. Rgielska) są drogami powiatowymi, dlatego jak wejdę do Rady Miasta, będę namawiać pozostałych radnych i burmistrza do ścisłej współpracy z Radą Powiatu. W jaki sposób? Jedną z pierwszych moich propozycji będzie zwołanie wspólnego posiedzenia branżowych komisji Rady Miejskiej i Rady Powiatu.

Siedzibę Rady Miejskiej dzieli od siedziby Rady Powiatu jeden korytarz, a w tej kadencji nie odbyło się żadne wspólne posiedzenie komisji.

Cieszę się, że na sali obecny jest wicestarosta, który popiera moją kandydaturę. Jest to dobry fundament do dalszej współpracy w interesie mieszkańców ul. Rgielskiej i Nad Nielbą. Wiem też, że mieszkańcy krótkiego nieutwardzonego odcinka ul. Owocowej do ul. Wschodniej zabiegają, nawet osobiście goszcząc u pana Burmistrza, o podjęcie odpowiednich działań w celu budowy tego łącznika.

Ubolewam nad brakiem współpracy z burmistrzem w sprawie reformy oświaty. Zabrakło prawidło przeprowadzonych konsultacji społecznych, czego skutki w coraz większym stopniu sobie uświadamiamy.

Jako rodzic szóstoklasisty należącego do obwodu SP1 zamierzam dotrzeć do burmistrza w sprawie wyznaczenia terminu rekrutacji do klas IV i VII zgodnie z prawem oświatowym.

Swoją kampanię oraz ewentualną działalność jako radna zamierzam oprzeć na bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami, być bliżej ludzi, tak jak wskazuje nazwa komitetu, z którego ramienia startuję.


Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
  • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
  • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
  • Telefon: +48 503 142 937
  • mail: [email protected]
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

Na skróty