Obywatelska interwencja odsłoniła obraz nieodpowiedzialności i zaniedbań. Świadek zdarzenia usłyszał trzask karoserii, zabrał kluczyki kierującej pojazdem kobiecie, powiadomił służby ratunkowe.
Zgłoszenie otrzymane przez operatora numeru alarmowego około godziny 3:00 w nocy dotyczyło pijanej kobiety, która uderzyła w jeden lub więcej samochodów. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, na jednej z ulic Osiedla Wschód w Wągrowcu.
Policjanci, którzy przybyli na miejsce, potwierdzili wstępne przypuszczenia zgłaszającego. Badanie alkomatem wykazało, że 51-letnia kobieta z Poznania miała w organizmie około 1,6 promila alkoholu i kolidowała z dwoma zaparkowanymi w pobliżu autami.
Towarzysząca jej 27-letnia kobieta również była nietrzeźwa, z wynikiem około 1,7 promila alkoholu. Co więcej, okazało się, że kobieta miała pod opieką trójkę małych dzieci, które pozostawiła same w mieszkaniu. Dodatkowo kobieta była poszukiwana przez Komisariat Policji w Czerwonaku na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego.
To skandaliczny brak odpowiedzialności ze strony obu kobiet. Policjanci musieli zaangażować dodatkowy patrol, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom pozostawionym w mieszkaniu. Obydwie kobiety zostały zatrzymane i doprowadzone do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.
Nietrzeźwa kierująca usłyszała zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna 5 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów. Kobieta będzie również odpowiadać za szkody powstałe w wyniku uszkodzenia zaparkowanych aut.
Pasażerka została przekazana policjantom z Wydziału Konwojowego, celem doprowadzenia jej do zakładu karnego. Policja będzie również oceniać, czy zachowanie kobiety polegające na pozostawieniu małych dzieci nie stwarzało dla nich niebezpieczeństwa.
Przypominamy, że pozostawienie małych dzieci w niebezpiecznych sytuacjach może stanowić wykroczenie, a nawet przestępstwo! Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń i Kodeksem Karnym, osoby mające obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać, lub obronić się przed niebezpieczeństwem, które dopuszczają do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlegają karze grzywny albo karze nagany. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.
Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!